Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kauno arena | 3 etapas | E. Miliūno projektas

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    /\Kad tik neateitų mūsų storapilviams valdininkams į galvą mintis dėl tų aukų priėmimo. Pradės dar labiau paprastą žmogų kvaišinti ir jo uždirbtą pinigą į kišenę sau dėti. Dabar Lietuva jau nebe tokia, kokia buvo tarpukario laikais, dabar tas patriotizmas jau seniausiai palaidotas po korupcijos kalnais (nors velnias žino, gal aš ir klystu dėl tarpukario valdininkų nesavanaudiškumo).

    Comment


      molotov:
      koks skirtumas. Aš irgi eičiau, kiek tik galimybės leistų.

      Comment


        Parašė daktaras Rodyti pranešimą
        paimta iš lrytas.lt
        Na ciagi pelno objektas, ne baznycia ir net ne zemes ukis, kokios cia aukos ponai gali buti?

        Comment


          BBV vykdė visas konkurso sąlygas, todėl sprendimas nutraukti derybas nėra pagrįstas. Kauno savivaldybės pareigūnų teiginius, kad BBI nesutiko derėtis dėl naujosios arenos koncesijos kainos J.F.Legrain’as vadino “melu ir netiesa”.

          Pasak J.F.Legrain’o, Prancūzijos bendrovės pasiūlyta koncesijos kaina buvo 7 mln. eurų per metus, kurią savivaldybė 25 metus mokėtų naujosios arenos valdymui įkurtai bendrovei. Dėl šios kainos BBI neva buvo pasirengusi derėtis. Be to, verslo plane buvo numatyta, kad arenos pelno maržai viršijant 15 proc., koncesijos kaina būtų mažesnė.

          <...>

          Pasak J.F.Legrain’o, arenos statybos kaina siektų maždaug 85 mln. eurų, o visos investicijos į šį projektą - apie 100 mln. eurų. Tačiau J.F.Legrain’as pabrėžė, kad statybos kaina ir pačių statybų finansavimas nėra Kauno savivaldybės rūpestis. Jis pripažino, kad Kauno savivaldybė turėtų investuoti į infrastruktūrą - šių investicijų dydis siektų apie 50 mln. litų.
          http://www.kaunodiena.lt/lt/?id=6&aid=49833
          It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

          Comment


            /\ ne aukose esmė. esmė ta, kad miestiečiams ne vis vien ir jiems jau atsibodo bekiaušiai politikėliai

            Comment



              Bet vis tiek už juos balsuoja.
              It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

              Comment


                Parašė Tomas Rodyti pranešimą

                Bet vis tiek už juos balsuoja.
                Tiesiog esmė yra tame, kad gana dažnai žmonės balsuoja už tam tikrą partiją dėl joje esančio konkretaus žmogaus (kuris gal ir gali atnešti miestui naudos), tačiau niekas negali garantuoti, kad būtent jis pateks į miesto tarybą. Taip pat atsitiko ir vienam mano pažįstamam, rinkusiam Vilniaus m. tarybą.

                Comment


                  gal pagaliau atsirinks ir kaune žmonės už ką balsuot, nors pasirinkimas irgi labai jau skurdus...

                  Comment


                    Aukotų 100 Lt ir daugiau 72
                    73.

                    Iš jų prisidėtų neatlygintinu darbu 65
                    66.

                    Išspardytų jiems:
                    Neaukotų nė lito 2
                    subines - 1.

                    Kai buvo skubiai statoma Sporto halė 1939-ųjų vyrų Europos čempionatui, trims mėnesiams buvo mobilizuoti visi šaltkalviai ir visi darbininkai, mokėję laikyti rankoje plaktuką.
                    Kaunas...


                    Straipsnis (praeivių komentarai, išskyrus vieną) nuteikė labai optimistiškai, maniau, prastesnė visuomenėj padėtis

                    Parašė molotov_47 Rodyti pranešimą
                    <...> dabar tas patriotizmas jau seniausiai palaidotas po korupcijos kalnais <...>
                    Nemanau.

                    Tiesiog dabar šalyje kita padėtis, todėl jis nėra toks aktualus, yra deklaruojamas labiau kalbomis, bet ne darbais. Reikalui esant, manau, situacija labai greitai pasikeistų.
                    Paskutinis taisė ; 2007.08.19, 20:41.
                    Įžvalgos.lt - FB - G+

                    Comment


                      Aukotų 100 Lt ir daugiau - 72 +1
                      74

                      Iš jų prisidėtų neatlygintinu darbu 65 +1
                      66

                      Neprisidėčiau, nes arenos statybos turėtų būti tinkamai organizuojamos, statybos aikštelėje neturėtų būti pašalinių žmonių, kurie keltų chaosą. Čia ne talka, o sudėtingo objekto statybos, kuriose turėtų dalyvauti tik profesionalai ir spec žinių turintys darbininkai. Visi kiti tik trukdytų.

                      gerbtų jų

                      Neaukotų nė lito 2
                      pasirinkimą - 1.


                      Šiaip man buvo didelis smūgis sužinojus dėl derybų nutraukimo. Kiek buvo iškreiptų faktų, dezinformacijos. Kiek buvo primeluota ir priisterikuota dėl tokių dalykų, kurie neturėtų kelti nuostabos (derybų slaptumas, derybos dėl kainos ir t.t.).
                      kažkas tokią metodiką įvardijo kaip projektų laidojimo strategiją.

                      Vis dėlto dar tikiuosi, kad yra galimybė atnaujinti derybas.


                      Parašė daktaras Rodyti pranešimą
                      Vilniui atgauti daugiausia lėšų irgi buvo surinkta laikinojoje sostinėje. Kauniečių aukos sudarė didelę visuomeninės organizacijos – Draugijos Vilniui vaduoti – iždo dalį.

                      kai šitą vietą paskaitai, ir pagalvoji, kas šiandien darosi ir kaip yra atsidėkojama, tai net nupurto pyktis
                      o kas darosi? Jau daug kartų kalbėta, kad Vilnius iš valstybės biudžeto niekam neskirsto pinigų. Be to, gauna iš jo proporcingai mažiau nei kiti miestai. Be to,kelis kart mažiau nei Ryga, Talinas, bet turi su jais konkuruoti. Maža to, Vilnius arenai iš valstybės negavo nei 1 lt, tuo tarpu kiti miestai (Klaipėda, Panevežys, Šiauliai , Kaunas) gavo/gaus.

                      Be to, kai darai ką nors neatlygintinai , neverta tikėtis atlygio
                      Paskutinis taisė Andrew; 2007.08.20, 09:49.
                      "Laisvė turėti įsitikinimus reiškia, kad žmogus yra laisvas pats formuoti savo įsitikinimus, pasirinkti pasaulėžiūros vertybes, jis ginamas nuo bet kokios prievartos, jo pažiūrų
                      negalima kontroliuoti."(Konstitucinio Teismo 2000-06-13 nutarimas).

                      Comment


                        Parašė Andrew Rodyti pranešimą
                        Neprisidėčiau, nes arenos statybos turėtų būti tinkamai organizuojamos, statybos aikštelėje neturėtų būti pašalinių žmonių, kurie keltų chaosą. Čia ne talka, o sudėtingo objekto statybos, kuriose turėtų dalyvauti tik profesionalai ir spec žinių turintys darbininkai. Visi kiti tik trukdytų.
                        Čia ne talka, bet net ir statant sudėtingą objektą yra begalė paprastų, tačiau darbo jėgos reikalaujančių užduočių. Neabejoju, kad galima puikiai, tiek saugiai, tiek efektyviai, organizuoti žmonių, neturinčių išskirtinės kompetencijos šioje srityje, darbą.

                        gerbtų jų

                        pasirinkimą - 1.
                        Anaiptol ne visus sprendimus reikia gerbti, nebent tai daroma iš idėjos - esu tolerantiškas ir t.t.. Aš taip pat tolerantiškas ir t.t. Aišku, ten kalbėjo mano emocijos, gal tie du žmonės vos galą su galu suduria ar panašiai. Bet jei toks pasirinkimas buvo tik todėl, kad jiems ant savo miesto nusispjaut, tai tokio sprendimo gerbt tikrai neketinu

                        Parašė Andrew Rodyti pranešimą
                        Be to,kelis kart mažiau nei Ryga, Talinas, bet turi su jais konkuruoti. Maža to, Vilnius arenai iš valstybės negavo nei 1 lt, tuo tarpu kiti miestai (Klaipėda, Panevežys, Šiauliai , Kaunas) gavo/gaus.
                        „Siemens arenos“ finansavimo pobūdis yra nelygintinas su jokiu kitu statant arenas Lietuvoje, geriau čia jo išvis nekišti. O su Ryga ar Talinu mielai pakonkuruotų visi mūsų miestai, ne vien Vilnius Latvija turi savo specifiką, tai vieno miesto šalis. Estija, na, ji dar turi Tartu. Bet tai nereiškia, kad mes turim sekt jiems iš paskos. Buvimas vieno mieto šalimi turi savų privalumų, tą miestą lengviau plėtoti, tačiau kaip visa šalis? Lietuva šiuo atžvilgiu turi savų privalumų. Pavyzdžiui, kelių išplėtojimas ir kokybė Lietuvoje (pasak atsiliepimų, kuriuos girdėjau). Tų pačių oro uostų išsidėstymas suteikia kitas galimybes. Net labai geras strategiškai išsidėstymas, mano manymu.

                        Žmonės gyvena ne dėl skaičiukų, kurie, turint vieną santalką (pavyzdžiui, Rygą), bus daug kur didesni lyginant su kitu miestu. Bet ar jie bus geresni lyginant šalį su šalimi? O esminis gerbūvio atskaitos taškas išlieka valstybė. Sutinku, kad Vilniuj reikėtų skirt tam tikrų dalykų pirmenybę, kaip ir kitiems miestams tik kitose srityse ir kitais mastais, tik nepersistenkim

                        Konkurencija tarp Lietuvos miestų turėtų skatinti jų plėtrą, skatinti dėl konkurencijos, bet ne vieno miesto plėtrą kito miesto kartais dirbtinės stagnacijos sąskaita.

                        Man Lietuvos galimybės atrodo tikrai neblogos, klausimas, ar mūsų populistai sugebės tai išnaudot.

                        Nuklydau truputį nuo temos
                        Paskutinis taisė ; 2007.08.20, 10:18.
                        Įžvalgos.lt - FB - G+

                        Comment


                          Parašė Rodyti pranešimą
                          Anaiptol ne visus sprendimus reikia gerbti, nebent tai daroma iš idėjos - esu tolerantiškas ir t.t.. Aš taip pat tolerantiškas ir t.t. Aišku, ten kalbėjo mano emocijos, gal tie du žmonės vos galą su galu suduria ar panašiai. Bet jei toks pasirinkimas buvo tik todėl, kad jiems ant savo miesto nusispjaut, tai tokio sprendimo gerbt tikrai neketinu
                          gali būti įvairūs motyvai: gal jie mano, kad miestui arena nereikalinga, gal kas nors kitas reikalingiau, gal mano, kad reikia kitur pinigus dėti, o gal mano, kad toks objektas turi būti statomas tokiais būdais,kad nereiktų jam aukoti. Jų motyvų aš nežinau. Bet kokiu atveju pasirinkimą reikia gerbti , nepaisant motyvų. Su jais galima nesutikti, kritikuoti , bet gerbti - privalai (gerbti kito pasirinkimą yra ne tavo teisė, o prievolė). Gerbti reiktų, net jei jie būtų nusispjovę ant savo miesto, nes nėra prievolės būti nenusispjovusiam ant savo miesto.

                          Kad ir kokie jų būtų motyvai, aš juos kritikuočiau
                          "Laisvė turėti įsitikinimus reiškia, kad žmogus yra laisvas pats formuoti savo įsitikinimus, pasirinkti pasaulėžiūros vertybes, jis ginamas nuo bet kokios prievartos, jo pažiūrų
                          negalima kontroliuoti."(Konstitucinio Teismo 2000-06-13 nutarimas).

                          Comment


                            Parašė Andrew Rodyti pranešimą
                            Gerbti reiktų, net jei jie būtų nusispjovę ant savo miesto, nes nėra prievolės būti nenusispjovusiam ant savo miesto.

                            Kad ir kokie jų būtų motyvai, aš juos kritikuočiau
                            Gerbdamas akivaizdžiai ydingą pasirinkimą (nusispjauti ant savo miesto ateities) aš netiesiogiai skatinčiau tą žmogų ir kitus tokius sprendimus priiminėti ir toliau. To aš nedarysiu
                            Įžvalgos.lt - FB - G+

                            Comment


                              Parašė Rodyti pranešimą
                              „Siemens arenos“ finansavimo pobūdis yra nelygintinas su jokiu kitu statant arenas Lietuvoje, geriau čia jo išvis nekišti.
                              Sutinku. bet tai nepaneigia fakto, kad Vilnius arenai pinigų negaus.

                              Parašė Rodyti pranešimą
                              O su Ryga ar Talinu mielai pakonkuruotų visi mūsų miestai, ne vien Vilnius Latvija turi savo specifiką, tai vieno miesto šalis. Estija, na, ji dar turi Tartu. Bet tai nereiškia, kad mes turim sekt jiems iš paskos. Buvimas vieno mieto šalimi turi savų privalumų, tą miestą lengviau plėtoti, tačiau kaip visa šalis?
                              Aš esu labai stiprus penkių Lietuvos miestų tinklo propaguotojas. Ir tuo tinklu džiaugiuosi. Todėl sutinku, ką pasakei. Bet tai vėl nepaneigia fakto, kad Vilniui (kaip sostinei) reikia konkuruoti su aplinkinių valstybių sostinėmis. Nes nuo Vilniaus konkurencingumo ne maža dalimi priklauso ir kitų miestų galimybės.
                              "Laisvė turėti įsitikinimus reiškia, kad žmogus yra laisvas pats formuoti savo įsitikinimus, pasirinkti pasaulėžiūros vertybes, jis ginamas nuo bet kokios prievartos, jo pažiūrų
                              negalima kontroliuoti."(Konstitucinio Teismo 2000-06-13 nutarimas).

                              Comment


                                Baikit pradėt filosofijas savo.

                                Comment


                                  Arenos statyba išjudino net užsienio lietuvius

                                  Rėmėjai pirks apyrankes

                                  Atrodo, jog Kauno sporto rūmų statybą išjudins pilietinės akcijos. Jose ketina dalyvauti ne tik kauniečiai, bet ir užsienyje gyvenantys lietuviai.

                                  Sureagavę į „Laikinosios sostinės“ surengtą apklausą, kurios metu šimtai kauniečių išreiškė norą paremti sporto ir pramogų arenos statybą, Kauno miesto vadovai nusprendė pradėti lėšų rinkimo vajų.

                                  Meras Andrius Kupčinskas jau svarsto, kaip būtų galima savivaldybės užsakymu į rinką išleisti gumines apyrankes, kurias įsigiję žmonės tokiu būdu paremtų naujuosius rūmus.

                                  Tarp jaunimo populiarios spalvotos apyrankės, kurias planuojama papuošti žodžiais „Kauno arena“, kainuos po 20, 50 ir 100 litų.

                                  Jos bus pardavinėjamos prekybos centruose, spaudos kioskuose.

                                  Iš pradžių į prekybos vietas turėtų būti atvežta keli tūkstančiai arenos statybą simbolizuojančių papuošalų. Jei norinčiųjų įsigyti apyrankes netrūks, jų bus pagaminta daugiau.

                                  Ketina atidaryti sąskaitą

                                  Šiuo metu aktyviai svarstomi ir kiti aukų kaupimo būdai.

                                  Savivaldybė ketina pasirūpinti, kad banke būtų atidaryta sąskaita, į kurią pinigus galės pervesti rūmų likimui neabejingi gyventojai, įmonės, organizacijos.

                                  Vertėtų pasirūpinti ir mokamos telefono linijos įdiegimu.

                                  Aukomis taptų norinčiųjų prisidėti prie arenos iškilimo skambučiai. Galėtų būti platinami pašto ženklai, suvenyrai, už kuriuos sumokėti pinigai būtų skirti svarbiausiam pastarojo meto Kauno objektui.

                                  Korupcijai landų nebus

                                  „Visos gautos lėšos bus skiriamos tik arenai. Įplaukas griežtai kontroliuosime, kad į šoną nenukeliautų nė vienas litas.

                                  Kiekviena auka bus įregistruota, nuolatos informuosime visuomenę, kiek pinigų sukaupta“,- patikino A.Kupčinskas.

                                  Meras neslėpė džiugesio, kad visuomenė taip aktyviai palaiko arenos statybos idėją.

                                  „Dešimtmetį užsitęsusiam arenos statybos vilkinimui turi būti padėtas taškas“, – kalbėjo A.Kupčinskas, įsitikinęs, kad sporto rūmų statyba sutelks miesto bendruomenę, o labdaros akcijos žadins kaunietišką patriotizmą.

                                  Apklausa pranoko lūkesčius

                                  Praėjusią savaitę „Laikinosios sostinės“ surengtos apklausos rezultatai pranoko lūkesčius. Iš viso buvo apklausta per 200 kauniečių.

                                  Beveik visi jie sutiko paremti statybą nuo 10 iki 100 litų. Didelė dalis miestiečių pasiryžę prisidėti ir talkomis.

                                  Didelio atgarsio redakcija sulaukė ir po šeštadienį šia tema išspausdintos publikacijos.

                                  Žmonės klausė, į kokią sąskaitą galėtų pervesti lėšas, žadėjo skirti statybai 2 procentus savo pajamų mokesčio.

                                  „Į pasiruošusių paremti arenos statybą žmonių sąrašą galėtume įrašyti ir keturių mūsų šeimos narių pavardes. Atidžiai sekame šią jau detektyvu tampančią istoriją su vis naujais jos personažais ir naujomis intrigomis.

                                  Ačiū, kad pajudinot tą pelkę. Kauniečiai, ir ne tik jie, šią idėją tikrai palaikys“, – Kazakevičių šeimos vardu parašė Kaune gyvenanti Valentina Kazakevičienė.

                                  Sujudo ir išeivijos lietuviai

                                  Norą paaukoti pinigų Kauno sporto arenai jau pareiškė kelios užsienyje gyvenančios lietuvių šeimos. „Laikinoji sostinė“ vakar gavo elektroninių laiškų iš Čikagos (JAV), Dublino (Airija), jų autoriai tikina galėsią prisidėti prie lėšų rinkimo vajaus.

                                  Pagal naujausius skaičiavimus, penkiolikos tūkstančių vietų arenos statyba kainuotų apie 200 milijonų litų. Iki 60 mln. litų jau pažadėjo skirti šalies Vyriausybė.

                                  Kaune rinkti Seimo nariai prašo skirti 100 milijonų litų.

                                  Aukoti – sena Kauno tradicija

                                  Kaunas nuo seno garsėja tradicija, kai prie reikšmingo objekto finansavimo svariai prisideda gyventojai, verslo organizacijos.

                                  Kristaus Prisikėlimo bažnyčios atstatymo darbams žmonės iki 2007 metų suaukojo 6 mln. 288 tūkst. litų – daugiau nei ketvirtadalį visų išleistų lėšų.

                                  Prieškario laikotarpiu dėl lėšų stygiaus šių maldos namų statybai sustojus, įklimpusį vežimą išjudino gyventojų aukos. Iš viso visuomenė iki 1940 metų bažnyčiai skyrė beveik 600 tūkst. litų.

                                  Prieš karą statyta Kauno sporto halė taip pat sulaukė didžiulės gyventojų paramos, jos statybai buvo išleistos obligacijos.
                                  http://www.lrytas.lt/?data=20070821&...k_id=99&view=2
                                  gera gyventi gerai

                                  Comment


                                    Pilnai pritariu siai issakytai nuomonei
                                    " 24. Pikasas 12:39 08-21 IP: 213.197.157.174

                                    Puiki iniciatyva. Kauniečiai antrą kartą galėtų įrodyti, kaip jie myli savo miestą. Tviska pabaigta Prisikėlimo bažnyčia, bus ir Kauno rūmai įvairiems renginams. Kiek tų aukų bebūtų surinkta, jos bet kuriuo atveju bus gražus kauniečių (manau ir ne tik jų) indėlis į mūsų visų visuomeninį supratingumą. Tokiomis akcijomis galima gerokai sustiprinti mūsų, kaip piliečių, nusiteikimą nusausinti tą purviną korupcinę balą, į kurią buvo įstūmusi mero A. Garbaravičiaus vadovaujama miesto valdžia. Geras akcijos organizavimas - vienas iš svarbiausių jos galimos sėkmės rodiklių. Nereikėtų gailėti tam jėgų. Jos atsipirks visomis prasmėmis."
                                    http://www.lrytas.lt/?data=20070821&...k_id=14&view=7

                                    Comment


                                      sujudo greitai politikėliai... nu gerai, nusipirksiu aš tą apyrankę, ir draugei dar padovanosiu, telefonu paaukočiau, bet jeigu paaiškėtų, kad nors vienas litas nuriedėjo kažkam į kišenę, tai dužtų langai daug kam bet viliuosi, kad tokiomis akcijomis tikrai išjudinsime šią sustabarėjusią amžiaus statybą, galbūt prisijungs ir ne tik kauniečiai, o ir neabejingi žmonės iš visos lietuvos

                                      Comment


                                        Žinau, kad kvailai skambės, bet kodėl neišleidus obligacijų emisiją naujajai arenai, kaip buvo daryta senais smetoniniais laikais Halę statant? Aš suprantu, kad tai labai senamadiškas dalykas šiais laikais su kuponinėm obligacijom (na išskyrus Ipotekines obligacijas) - bet man tai būtų iš serijos ir miestiečiai gautų grąžą už savo paramą ir savivaldybė būtų patenkinta.
                                        Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                                        Dordrechtas/Haarlemas
                                        Nesebaras/Plovdivas
                                        Kiolnas

                                        Comment


                                          Pradeda aiškėti iš ko Keserauskas statys areną. Pasirodo - iš parduotų apyrankių.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X